تو این وب لاگ بیای لذت این دنیا را می بری غیر سیاسی
 

ترجمه متون و مقالات مهندسی برق الکترونیک قدرت و دیگر رشته های تحصیلی +استخدام مترجم
عکس های سیارات منظومه شمسی ( فوق العاده )سیاره «زهره» یا «ونوس». دومین سیاره از نظر فاصله با خورشید است كه از نظر اندازه و تركیب به كره زمین شباهت بسیاری دارد. زهره بر خلاف حركت دیگر سیاره ها، به دور خورشید می چرخد و حركت آن چنان كند است كه هر روز آن به اندازه یك سال در كره زمین به طول می انجامد. زهره اولین سیاره ای بود كه یك سفینه در آن فرود آمد.
زمین و ماه. ماه كه در گوشه تصویر دیده می شود،‌ همواره به دور زمین می چرخد و سالها است آدمی به آن پا گذاشته است. گفته می شود ماه سومین سیاره منظومه شمسی است كه در آن می توان حیات را ادامه داد. در این عكس ، قاره امریكا را كه دارای دو نیمه شمالی و جنوبی است ، از فضا می توان دید.
سیاره «كیوان» یا زحل با حلقه های اطراف آن. این سیاره همسایه زمین است و هیدروژن تركیب اصلی آن را تشكیل می دهد
تصویری از رقص زیبای كهكشان مارپیچی «تیدپل»

نپتون» آخرین سیاره منظومه شمسی است كه به همراه پلوتون، خانواده سیاره های بزرگ یخ زده را تشكیل می دهند. فاصله آن از خورشید 164 سال نوری است و كشف آن در سال 1846 میلادی صورت گرفت.عطارد. نزدیكترین سیاره منظومه شمسی به خورشید است، دمای آن بسیار بالا و مساحت آن، كوچك است.
مریخ معروف به سیاره سرخ. مریخ نزدیكترین سیاره منظومه شمسی به زمین است كه به دلیل وجود آهن فراوان در خاك آن، به سیاره سرخ شهرت دارد. نام دیگر مریخ ، «مارس» - الهه جنگ یونان باستان - است.
تصویری از سیاره مشتری (ژوپیتر). بیش از 130 كشور هزاران برنامه را برای افزایش شناخت مردم از علم نجوم و ستاره شناسی در سال جاری برگزار می كنندتصویری از منظومه هلیس كه در فاصله 690 سال نوری از زمین واقع شده و گفته می شود اكنون در حال مرگ است. سال جهانی نجوم به یادبود چهارصدمین سالی كه گالیله ایتالیایی فضا را با یك تلسكوپ رصد كرد ، برگزار می شود.


تصویری از خورشید، ستاره نور و گرما برای زمین. بیش از 300 سیاره كوچك و بزرگ به دور خورشید می گردند كه یكی از آنها سیاره ما یعنی زمین است
  نوشته شده در  دوشنبه چهاردهم بهمن 1387ساعت   توسط نو.........  | 
 
  POWERED BY BLOGFA.COM